A Csodapalota alighanem a legjobb térlátást, képzelőerőt fejlesztő játék ma a piacon, amely teljes egészében magyar fejlesztésű és gyártású.
A Csodapalota Zubály Sándor térlátást fejlesztő játéka. Az aprócska tündérek mindenhol csodálatos palotákat építenek. A bokrok alján, a fák tövében, a magas fű között bukkanhatsz rájuk, ha elég szemfüles vagy. Ez köztudott. Azonban most rajtad van a sor, hogy kipróbáld, milyen ügyes építőmester vagy! Akár a barátaiddal játszol, akár egyedül, mindenképpen tudásod legjavát kell adnod, ha jó eredményt akarsz elérni.
A tündérekről kinek Csingiling, kinek a Hétfejű Tündér jut eszébe. Gyerekmesék, csillagos varázspálcával, csipkés szoknyában kacarászó óvodások, vagy éppen a fantasy regények világa, mindegy, miből indul ki az ember, egyvalamiben lehet biztos. Soha életében nem kellett még tündérpalotát építenie... Pláne nem egyetlen rajz alapján, ami még csak nem is alaprajz!
A Csodapalota most betölti ezt az űrt, és nem is akárhogy! A régi kedves építőkockák és a mai modern egyszemélyes logikai fejlesztőjátékok hagyományait egyaránt követve négy nehézségi szinten kínál feladatokat, amelyek nem mások, mint egy-egy gyönyörűen megrajzolt látványterv az áhított tündérpalotáról.
A játékos feladata, hogy a szintnek megfelelően összeválogatott színes, fa építőelemekből a valóságban is megépítse azt úgy, hogy az meg is álljon. Ez az utolsó kitétel talán banálisnak tűnhet, de a gyakorlatban bizony nem az...A feladatoknak többnyire nem egy helyes megoldása van, de ez mit sem változtat azon, hogy egyáltalán nem egyszerű átlátni egy árkádokkal teletűzdelt épület lehetséges szerkezetét! Éppen ezért a Csodapalota alighanem a legjobb térlátást fejlesztő játék ma a piacon, amely teljes egészében magyar fejlesztésű és gyártású is. És mindennek a tetejében még társasjátékként is megállja a helyét!A feladatkártyáknak természetesen ilyenkor is központi szerep jut. A játékosok egyénenként, vagy éppen csapatokban igyekeznek megépíteni ugyanazt az épületet, de próbát tehetnek akár a legnehezebb szabályvariánssal is. Ez esetben a játékos a kártya alapján megpróbálja szóban úgy irányítani a csapattársát, hogy az felépítse a várat anélkül, hogy egy pillantást is vetne a kártyára. A dolgot persze még ezeken túl is lehet nehezíteni, például azzal, ha a társát instruálós játékos pedig az épülő palotát nem veheti szemügyre, így nagyon pontosan kell fogalmaznia, hiszen később nincs lehetősége korrigálni a társát...
A Csodapalota tehát egy valóban sokoldalú, felnőtteknek is komoly kihívást jelentő társasjáték többféle nehézségi szinttel és szabályvariációval - ki gondolta volna, hogy az építőkockázás még most is ilyen szórakoztató lehet?!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.